Jak používat tělové a ušní svíce
Chystáte se poprvé vyzkoušet tělové a ušní svíce? Přečtěte si návod, ať svíce použijete správně a mohou vám ulevit od potíží. Pro jejich správné účinky je důležité dodržet postup. Zajímá vás, kam přikládat tělové svíce? Stáhněte si náš návod, kde se vše dozvíte.
Návod na použití svící
Nachystáme si misku s vodou, nůžky, zápalky a alobal. Místo kam se chystáme svíci aplikovat jemně promasírujeme. Pokud používáte esenciální oleje vhodné na kůži, můžete místo, kde budete svíci aplikovat, potřít olejíčkem.
Ve svících je ochranný filtr z gázy, který brání vypadávání obsahu ze svíce. Není nutné používat pod svící papírový ubrousek.
Hořící svíci přiložíme kolmo na kůži tak, aby vznikal podtlak a spodem neucházel kouř. Nad miskou s vodou můžeme průběžně odstřihávat hořící látku. Po dohoření svíce k bezpečnostní rysce uhasíme svíci v misce s vodou, rozbalíme a vizuálně zkontrolujeme obsah svíce, ale rukama se ho nedotýkáme! Doporučujeme před aplikací vypít sklenici vody a po aplikaci zvýšit pitný režim z důvodu snadnějšího vyplavování toxinů z těla ven.
Při použití ušních svící je potřeba aplikovat svíce u obou uší kvůli vyrovnání tlaku. Vždy začínáme levým uchem.
Kdy svíce nepoužívat
- na otevřené a ne zcela zhojené rány
- bradavice, akné, mateřská znaménka (přikládáme dva prsty od problému)
- na sliznice (ústa, jazyk, oči, genitálie)
- u těhotných do oblasti břicha
- při zvýšené teplotě
- dětem do 3 let
- na temeno hlavy (korunní čakra)
- v oblasti srdce
- přímo na štítnou žlázu (lze do krční jamky)
- na pooperační jizvy
- u lidí s alergií na včelí vosk
- při zánětu středního ucha (svíce se přikládají před nebo za ucho)